UNESCO'nun 81 il 81 Öğretmen Etkinliği

UNESCO, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması kapsamında Türk Dünyası kültürünün gelişmesi ve bilinmesi amacıyla 81 ilden 81 öğretmeni Eskişehir’de buluşturdu.


Milli Eğitim Bakanlığı ve UNESCO’nun ev sahipliğiyle, kendi illerinde Türk Dünyası kültürünün gelişmesi ve bilinmesi ile ilgili başarı sağlayan, yayın yapan ve bu konuyla ilgili etkinliklerde yer alan öğretmenler komisyon kanalıyla seçildi. Seçilen öğretmenler bu sene Türk Dünyası Kültür Başkenti olması sebebiyle Eskişehir’de gerçekleştirilmesine karar verilen organizasyona katılım sağlamaya hak kazandı.

Öğretmenler Eskişehir’in bir kültür başkenti olduğunu tüm Türkiye’ye gösterebilmek ve bu konuda kendi illerini bilgilendirilmek amacıyla 2 gün boyunca Eskişehir’in çeşitli bölgelerinde kültür gezisi gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesinin de misafiri olan öğretmenler bu üniversitelerin misyonlarını rektörlerden dinleyerek, üniversiteleri yakından tanıma fırsatı buldu. Kültür gezilerinin yanı sıra öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Rame Buja’nın da yer aldığı bir akşam yemeğinin ardından UNESCO temsilcileri tarafından UNESCO ile ilgili verilen seminere katıldılar.


Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof Dr Nabi Avcı ile...


UNESCO Türkiye Başkanı Sayın Prof Dr Öcal OĞUZ ile...
 
MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Ömer BALIBEY ile...

Osmangazi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof Dr Hasan GÖNEN ile...